Dnes má meniny: Vavrinec Zajtra: Zuzana

Hrad Revište na facebooku

Hrad Revište » Novinky

Aktuálne oznamy

Zobraziť všetky oznamy

 

Naši partneri:


Podporujú nás:

Novinky

Máme nový termín podujatia:

V druhom ročníku sparťanského preteku na hrad pribudnú aj nové prekážky. Deti budú určite špinavé, mokré, ale šťastné. Každé dieťa dostane špeciálnu medailu KING RACE. Malé deti môžu pretekať so svojimi rodičmi. Podujatie organizuje Združenie na záchranu Revište v spolupráci s mestom Žarnovica. Tešíme sa na Vás.

Kontakt na usporiadateľa: 0948 148 111, 0905 336 706


Zažite nevšednú prehliadku hradu s rytiermi VIR FORTIS zo Zvolena. V sobotu 4.júla o 10:30 hod. vás náš "kastelán" Ratibor Mazúr posprevádza po hrade a zažijete nezabudnuteľné stretnutia s pravými rytiermi, ktorí kedysi bývali na hrade Revište. Prehliadka bude trvať 1,5 hodiny a vstupné je 5€, deti do 8 rokov zdarma.

Žiadame Vás o podporu odvedením 2% z Vašich daní. Pomôžete tak zachrániť náš i Váš hrad. Každoročne takto získané finančné prostriedky používame na potrebné spolufinancovanie získaných projektov.

Ďakujeme veľmi pekne za Vašu podporu.

Dôležité termíny:

  • do 15.02.2020 - Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a vystavenie potvrdenia o zaplatení dane
  • do 31. marca 2020 - Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania
  • do 30. apríla 2020 - Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

  1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane. (tlačivo nájdete v prílohe)
  2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane. (tlačivo nájdete v prílohe)
  3. Najneskôr do 30. apríla 2019 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

Pracovali ste ako dobrovoľník?

Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2019, máte možnosť venovať 3% z dane - požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce. Vzor nájdete v prílohe.